Hazai pályán szenvedtünk vereséget a görögök ellen (1983. május)

1983 görökitthon

Múltidézésünk harmadik részében az 1983. május 15-i Magyarország – Görögország Eb-selejtező mérkőzésre tekintünk vissza. Ebben az időszakban válogatottunk az 1984-es francia rendezésű Európa-bajnokságra készült kijutni. A Népstadionban rendezett májusi összecsapás sajnos 3-2-es görög győzelemmel végződött. A görögök korai góljára még Nyilasi tudott válaszolni, de később két góllal elhúzott az ellenfél (1-3). Ezt követően magyar gól már csak a 88. percben született Hajszán Gyulának köszönhetően, és ezzel kialakult a végeredmény is. A mérkőzést követően Magyarország két győzelemmel és két vereséggel a csoport 4. helyén állt.