Győzelem Görögország ellen! (1987)

1987. október 14-én megtörtént a csoda, harminc évet követően Magyarország legyőzte Görögországot. Igaz, a mérkőzésnek részünkről már nem volt akkora tétje, hiszen mi már semmiképp sem juthattunk ki a következő évi németországi Európa-bajnokságra, ellenben a görögökkel, akik a csoportelsőségért küzdöttek. Ennek fényében ezt a győzelmet mindenképp nagy sikernek könyvelhetjük el.

hungary-1986-1987

A siker talán nem is jó szó a magyarok teljesítményére, hiszen ellenfelünket 3-0-ra mostuk le a pályáról a Népstadionban. Nem is akármilyen 3-0 volt, ugyanis negyed óra alatt intéztük el a görögöket. Már a negyedik percben megszereztük a vezetést, a kapusról kipattanó labdát Détári Lajos helyezte a kapuba. A 12. percben a görög védelem bizonytalanságát Bognár György használta ki, és magabiztosan pöccintette át a labdát az elfekvő kapus fölött (2-0). Három perccel később pedig jött az újabb gól, egy szögletet követően Mészáros Ferenc bólintott védhetetlenül, ezzel pedig negyed óra alatt kialakult a 3-0-ás végeredmény.

Ez a győzelem hozzásegítette a magyarokat ahhoz, hogy a végén a harmadik helyet szereztük meg a selejtező csoportunkban. A görögök lettek a másodikok, Hollandia pedig veretlenül, magabiztos teljesítménnyel jutott ki az Eb-re. A következő görögök elleni meccsre csak tíz év múlva került sor.