Legutóbb itthon sem sikerült (2007. november)

A mai napon elérkeztünk az utolsó múltidéző, görögök ellen vívott Eb-selejtező mérkőzéshez. Ezt a meccset 2007. november 21-én vívta meg a két válogatott, célunk az volt, hogy visszavágjunk a pár hónappal ezelőtt elszenvedett vereségért. De ez hazai pályán sem sikerült…

2007.11.21.(fotó: magyarfutball.hu)

A mérkőzésnek Eb-t érintő kérdése nem volt, hiszen a görög válogatott már magabiztosan őrizte első pozícióját a csoportban, a mieinknek még lett volna esélye kozmetikázni a sorrenden.
Az elszántság szemmel látható volt a magyar csapaton, már rögtön a kezdő sípszót követően támadni kezdtünk. Ennek hamar meg is lett az eredménye, ugyanis a 8. percben Buzsáky Ákos iramodott meg a tizenhatos irányába, elvállalt egy lövést, ami végül megpattant egy görög játékoson, és ezzel becsapva a hálóőrt behullott a kapuba (1-0). Vezettünk! A gólt követően a görögök kissé főlénybe kerültek, de nem veszélyeztették kapunkat, annál inkább mi a sajátunkat. A 22. percben egy görög beadást követően Vanczák akarta hazafejelni Fülöpnek az össze-vissza pattogó labdát, de sajnos ez nem úgy alakult, ahogy tervezték, öngól lett a vége (1-1). A görögök tovább nyomtak, de a félidő döntetlennel zárult. A második félidőben megint mi kezdtünk jobban, helyzetetek alakítottunk ki, de sajnos nem sikerült gólra váltani egyiket sem. Aztán jött Gekas, előretört a kapunk irányába, a labdára mozduló Fülöp mellett eltolta a labdát, majd keresztül esett kapusunkon és a bíró büntetőt ítélt. Ezt Basinas értékesítette, így fordítottak a görögök (1-2). Ezt követően a mérkőzés végéig hajtott a magyar csapat, de az eredmény már nem változott. Hazai pályán is elbuktunk a görögök ellen.

Összefoglaló:

Ezzel a 2008-as Eb-kvalifikációs küzdelmek lezárultak, végül a 6. helyen végeztünk a csoportunkban, ami az eddigi legrosszabb teljesítményünk volt.
Az Eb-selejtezőket tekintve összesen 8 alkalommal találkoztunk a görög válogatottal, a mérlegünk egy győzelem, két döntetlen és öt vereség (1-2-5). Nem szép eredmény ez, de itt az idő, hogy szépítsünk az arányon. Ma este 20:45-től azt a görög válogatottat fogadjuk itthon, amely jelenleg a csoport utolsó helyén áll. Mindent bele, Hajrá Magyarok!