A főpróba nem sikerült: Magyarország – Szlovénia 2-4

A magyar jégkorong-válogatott lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését is az egy hét múlva rajtoló krakkói világbajnokság előtt. Hazai pályán fogadtuk a szlovén válogatottat, amely végül 4-2 arányban legyőzte a mieinket.

hun-slvn

A magyar csapat kiválóan kezdett, ugyanis már a mérkőzés első harmadának 8. percében két gólos előnyre tett szert. Először Sebők volt eredményes emberelőnyből, két perccel később pedig Sofron talált be. A harmad vége fele viszont szépíteni tudott a szlovén válogatott. A második harmadban sokáig nem született gól, majd a játékrész vége fele ismét a szlovénok találtak be, ezzel a csapatok 2-2-es döntetlennel várhatták az utolsó harmadot. Ami sajnos nem indult jól a számunkra, mert már a második percben eredményesek voltak a vendégek, ezzel megfordították az eredményt (2-3). Rendkívül izgalmassá vált így az utolsó harmad, megvoltak a lehetőségeink, nagyon nyomott a magyar csapat, de a szlovén kapus egyszerűen nem tudott hibázni, óriási bravúrokat mutatott be. Az utolsó másodpercekben pedig végleg eldőlt, a kapus nélküli játékunkból sem jöttünk ki jól, bekaptunk a mindent eldöntő gólt. Magyarország – Szlovénia 2-4.

Aggodalomra azonban semmi ok, a magyar válogatott biztatóan teljesített az elmúlt mérkőzéseken. Nem maradt más hátra, mint a Krakkóba utazó keret kihirdetése, és egy hét múlva vasárnap, Magyarország – Japán mérkőzéssel startol a világbajnokság.

És persze még valami: a következő adásunkban Kangyal Balázzsal beszélgetünk, és többek között szó esik a jelen magyar válogatottjáról, a közelgő vébéről, esélyekről. Az interjúval hamarosan jelentkezünk!