Bajnok a Ferencváros!

Győri Audi ETO KC – FTC-Rail Cargo Hungaria 25:27, ezzel a 2014/15-ös szezon magyar bajnoka a Ferencváros női kézilabda-csapata lett.

Aki nézte az alapszakaszos, vagy a Magyar Kupa, esetleg bármelyik előző szezonbéli Győr-Fradi kézilabda mérkőzést, az azt gondolhatta, hogy elromlott az eredményjelző, és valójában a Fradi játszik zöld, a Győr pedig fehér mezben. Az eddig megszokott játékkép megfordult, az első félidőben végig a budapestiek domináltak, a hazai csapat pedig nem találta a játékát. Támadásban és védekezésben, de főleg kapusteljesítményben nőtt vendéglátója fölé a Ferencváros, amely az első mérkőzéshez képest nem Szucsánszki parádés teljesítményének, hanem sokkal inkább a csapatjátéknak köszönhetően vezetett a szünetben 4 góllal, 11-15-re.

Második félidő: hiába játszott sokat emberelőnyben a Győr, három gólnál közelebb nem tudott zárkózni. Tomori 12. percében lőtt gólja után, 17-21-nél Ambros Martinnak időt kellett kérnie, melynek meg is lett a hatása 5 perccel később egy gólra zárkóztak a Rába-partiak. Ekkor Elek Gábor tette le a “T” betűs táblát.

Az utolsó tíz percre egy gólos Fradi előnnyel fordultak a felek. Tomasevics bravúrok itt, Herr hetes védés ott, mindkét csapat javult védekezésben, így továbbra sem tudott egyenlíteni a Győr. Három és fél minutummal a vége előtt hét mezőnyjátékossal próbálkoztak a hazaiak, mindhiába. Minden hazai gólra érkezett fradista válasz. “Technikai hiba, belemenés, lépéshiba és kapura lövés nincs.”- fogalmazott húsz másodperccel a vége előtt Elek Gábor, amikor az utolsó idejét is kikérte. Azért lett kapura lövés, Kovacsicz stílszerűen, átemelte Lundét, így története során 12. lett bajnok a Ferencváros.
Győri Audi ETO KC – FTC-Rail Cargo Hungaria 25:27