Carillo marad, Doll Európa Liga döntőt játszana

A Ferencváros nyerte a labdarúgó NB 1 utolsó fordulójának – már tét nélküli – rangadóját. A zöld-fehérek Böde és Cukic góljainak köszönhetően 2-0-ra diadalmaskodtak a bajnok Videoton felett a Groupama Arénában.

Joan Carillo, a bajnok Videoton edzője a mérkőzés mellett az egész szezont is értékelte, de szó esett a jövőjéről is, mint mondta: minden bizonnyal marad Fehérváron.

“Megérdemelten győzött a Fradi. Az első félidőben mindkét csapatnak megvoltak a gólszerzési lehetőségei. A második félidőben a bekapott gól után leült a játékunk, alábbhagyott a lendületünk. Ezután kaptunk egy újabb gólt. Hat fontos játékosunk is sérült volt. Ma azok kaptak szerepet, akik a következő szezonban, és a BL-selejtezőn is a Videoton rendelkezésére fognak állni. A mai mérkőzés jó felkészülés volt számukra a nemzetközi porondra. Nagyon nehéz megnyerni a magyar bajnokságot, de az is mutatja a csapat teljesítményét, hogy még a nagyon jó Ferencváros is hét pontra van tőlünk, ez magáért beszél. Az eredményeknek köszönhetően egy évvel meghosszabbodott a szerződésem. Más csapatok is szeretnének engem, amire büszke vagyok. Csakúgy, mint a játékosaimra, én rájuk, a nyári felkészülésre valamint a BL-selejtezőre koncentrálok. Köszönöm minden kollégámnak és a játékosoknak is az egész szezont.” – fogalmazott a portugál tréner.

Ma mindenki látta, hogy nagyon fontos volt számunkra ez az utolsó mérkőzés is. Le a kalappal a csapat mai teljesítménye előtt. Szép játékot játszottunk, az első negyvenöt perc alatt 2-3 gólt is lőhettünk volna. A védekezésben nagyon jó munkát végeztünk, kontrákra sem hagytuk lehetőséget az ellenfélnek. Nagyszerű szezonzárás volt. A játékosok már várták a szabadságot, de párnak még szerdán játszanis kell a Ligakupa döntőben. Nagyszerű érzés, hogy részese lehetek a Fradi sikereinek. Június 14-én kezdjük a felkészülést a nemzetközi porondra. Ebben az a jó, hogy így erőnléti gondjaink nem lehetnek. Már az első fordulóban is neves csapatokkal sorsolhatnak össze minket. A tavaly nyári formánkat -ami a hiányzó felkészülés miatt volt – idén nem szeretnénk látni. Meglátjuk meddig jutunk el. Mondhatnám, hogy 2016-ban Európa Liga döntőt szeretnék játszani, de akkor sokan kinevetnének.- zárta szavait Thomas Doll.

Fotó: Nb1.hu