Hosszú brillírozott, Cseh visszatért

Hosszú Katinka két döntőben győzött, amellett 50 méter háton országos csúcsot állított fel a franciaországi Canet-en-Roussillonban, az úszók hagyományos tavaszi nemzetközi pénzdíjas versenysorozatának szombati nyitónapján.

A világ- és Európa-bajnoknő egy harmadik hellyel kezdte döntős sorozatát: a legrövidebb hátszámban előzték meg ketten is, viszont 28.17 másodperces idejével országos csúcsot állított fel. A régi rekordot is ő tartotta 28.30-cal, ezt május 24-én úszta, szintén Franciaországban, a Nancyban rendezett Golden Lanes-versenyen. A folytatásban – a verseny honlapja szerint – megnyerte a 200 méter hátat (2:08.05 p) és a 200 méter vegyest (2:10.09), végül a 200 méter gyors döntőjében harmadikként csapott célba (1:58.94).

A magyarok közül még Verrasztó Dávid nyert szombaton érmet, méghozzá a szám Európa-bajnokaként két japán mögött bronzot a 400 méteres vegyesúszás fináléjában (4:11.52). Ugyanitt Grátz Benjámin ötödikként végzett (4:17.90).

Több hetes versenyszünet után próbálta ki magát ismét nemzetközi mezőnyben Cseh László: az olimpiai ezüstérmes, vb- és Eb-győztes a franciaországi megméretés első napján negyedik lett 100 méter pillangón (52.34 mp), s közvetlenül utána végzett Pulai Bence (52.94).