Győzelem Finnországban!

Stieber Zoltán bombagóljával 1-0-ás győzelmet aratott a magyar labdarúgó-válogatott Finnország ellen EB selejtezős mérkőzésen, mellyel megerősítette helyét a csoport harmadik helyén.

Ahogy várható volt, egy kis ismerkedéssel kezdődött a mérkőzés. A labdatartásra koncentráló időszak a hetedik percben szakadt meg, nem is akárhogy. Előbb Gera 16-ról rábólintott ívelt fejesét kellett bravúrral védenie Hradeckynek, majd az abból következő szöglet okozott bonyodalmakat a finn 16-oson belül: az egyik védő kezéről (!) pattant a 4 méterre a kaputól helyezkedő Gera elé a labda, de ő a kapust lőtte telibe, a kipattanót Kádár lőtte a védőbe, abból pedig Stieber tornáztatta meg a Hradeckyt. Fél perccel később Dzsudzsák 18-ról megeresztett lövését már könnyedén fogta a szlovák származású hálóőr.

Teljesen visszahúzódtak a finnek. Negyed óra elteltével Dzsudzsák szöglete kereste Stiebert, aki félfordulatból próbálkozott, végül a mozdulat veszélyesebb volt, mint maga a lövés. Egy kis védelmi zárlat a 24. minutumban Király kapuja előtt: Hetemaj robbanhatott be egyedül a tizenhatosunkba, de rosszul passzolt, így végül nem alakult ki komolyabb veszély.

Egyébként Király Gabinak csak a hazaadások után kellett labdához érnie, tényleg semmit sem lehetett látni a beharangozott finn rohamokból. Igaz, a félidő második felében már belőlünk is eltűnt az átütőerő.

Teemu Pukki of Finland (L) and Daniel Tozser of Hungary vie for the ball during the UEFA Euro 2016 Group F qualifying football match Finland vs Hungary at the Helsinki Olympic Stadium on June 13, 2015. AFP PHOTO / LEHTIKUVA / JUSSI NUKARI   +++ FINLAND OUT +++
Tőzsér hasznosan játszott a középpálya közepén. AFP PHOTO / LEHTIKUVA / JUSSI NUKARI +++ FINLAND OUT +++

Priskin helyett Németh érkezett a második felvonásra, amelyben ismét a hetedik percben érkezett az első helyzet. A frissen beállt Németh Krisztián kapott nagyszerű indítást, a védelem mögé kerülve már a kapust is átemelte, de Halsti még a gólvonal előtt menteni tudott.  Ezután azonban a finnek percei következtek. Lang sárgalapos szabálytalansága után szabadrúgásból veszélyeztettek az északiak, majd még három-négy oldalbeadás is érkezett.

Királynak azonban csak a 65. percben kellett először védenie, amikor Eremenko lőtt 17-ről. Az ezt követő szögletből Hetemaj fejelt nem sokkal mellé. 5 minutummal később Szalai érkezett jól Dzsudzsák beadására, de senkitől sem zavartatva Hradecky kezébe fejelte a labdát. Nagy lehetőség maradt ki. A 78. percben Stieber birkózta ki a labdát a tizenhatoson belül, ami aztán Kádár elé került, aki mellé lőtt.

Négy perccel később már nem kellett birkóznia Stiebernek! Egy felpattanó labdát bombázott Hradecky kapujába! 0-1!

Három perccel a vége előtt Simon Ádám érkezett, Dzsudzsák helyére, mint időhúzó csere. Csapatkapitányunk természetesen a hozzá legmesszebb lévő játékostársnak adta át a karszalagját. Ezzel is nyertünk vagy egy percet, de maradt még hátra pár. Az utolsó előttiben Pohjanpalo fejelt egy szöglet után mellé. A szlovén játékvezető három perc hosszabbítást rendelt el, amiben már semmi sem történt! Megvan a három pont!

2015. 06. 13., 18:00, Helsinki, Európa bajnoki selejtező, 20434 néző

Finnország – Magyarország 0:1 (0:0)

gól: Stieber 82. perc

Király- Fiola, Lang, Juhász, Kádár – Stieber, Tőzsér, Gera, Dzsudzsák (87. Simon Á.) – Priskin (46. Németh), Szalai (77. Nikolics)