Eleredt az éremeső Bakuban!

Megszületett a magyar küldöttség első és második aranyérme a Bakuban zajló I. Európa Játékokon. A kajak-kenu versenyek második napján a női kajaknégyes 500 méteren, a Kammerer Zoltán, Szalai Tamás férfi kajakos páros pedig 1000-en diadalmaskodott, Vajda Attila pedig harmadik lett a kenuegyesek 1000 méteres számában.

A Szabó Gabriella, Vad Ninetta, Kozák Danuta, Kárász Anna egység a német és a lengyel hajót előzte meg, Kammererék remek hajrájuknak köszönhetően utasították maguk mögé ugyancsak egy német hajót.

A nap első magyar érmét a pekingi olimpiai bajnok Vajda Attila szerezte meg, miután a német Sebastian Brendel és a cseh Martin Fuksa mögött harmadik lett.

A hétfői napot megelőzően egy dobogós helye volt a magyar csapatnak, amit még szombaton a birkózó Korpási Bálint ért el a kötöttfogásúak 71 kilogrammos kategóriájában, melyben ezüstérmet nyert.